Sponsorlar

Principal Sponsor

BASF olarak sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz. Ekonomik başarıyı, sosyal sorumluluk ve çevre korumasıyla birleştiriyoruz. 115.000’in üzerinde BASF Grup çalışanı, neredeyse her ülke ve sektörde faaliyet gösteren müşterilerimizin başarısı için gayret gösteriyor. Ürün portföyümüz beş segmentten oluşmaktadır: Kimyasal Ürünler, Performans Ürünleri, Fonksiyonel Malzemeler ve Çözümler, Tarım Çözümleri, ve Petrol ve Gaz. BASF, 2017 yılında 64,5 milyar Avro’nun üzerinde satış gerçekleştirdi. BASF hisseleri Frankfurt borsası (BAS), Londra borsası (BFA) ve Zürih borsasında (BAS) işlem görmektedir. Ayrıntılı bilgi için www.basf.com.tr

Kadınların kişisel bakımlarını önemseyen ve onları kendilerindeki potansiyeli keşfetmeye çağıran Dove, güzelliğin bir kaygı değil; özgüven unsuru olduğunu savunarak, “tek tip, kusursuz” güzellik anlayışının yeniden tanımlanması gerektiğine inanıyor. Bu misyondan yola çıkan Dove, kişisel güzellik potansiyellerini fark etmeleri için kadınlara destek oluyor ve 3 ilkeden oluşan Dove Gerçek Güzellik Yemini ile kadınlara olan sözünü yineliyor:

1.      Modeller yerine her zaman gerçek kadınlar ile çalışıyoruz
2.      Kadınları gerçek hayatlarında oldukları gibi yansıtıyoruz
3.      Bedenlerine ve kendilerine güvenmeleri, özgüvenli olmaları için Dove Özgüven Projesi ile gençlere destek oluyoruz

Kadınlara kendi güzelliklerinin farkına varmaları için ilham veren Dove’un son kampanyası, 8 gerçek kadının ideal güzellik kalıpları ile özdeşleşen rakamlara ‘Benim Güzelliğim #RakamlarınÖtesinde diyerek nasıl başkaldırdıklarını ortaya koyuyor.

Premier Sponsor

1944 yılında temelleri atılan ve gıda sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olarak faaliyet gösteren Ülker, Türkiye’nin, toplumun sosyal gelişimine ve sürdürülebilirlik çalışmalarına her zaman duyarlı oldu. İşini yaparken mutlu etmeyi ve mutlu olmayı önemseyen Ülker, sürdürülebilirlik yaklaşımını iş yapış şeklinin merkezine yerleştirerek yeni nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışıyor. Sürdürülebilirlik ilkelerini ve 2024 hedeflerini 2015 yılında açıklayan Ülker, çalışmalarını çevre, değer zinciri, inovasyon, çalışanlar, toplumsal sorumluluk ve liderlik ana başlıklarında yürütmeye başladı. Sürdürülebilirlik çalışmaları neticesinde, BIST (Borsa İstanbul) Sürdürülebilirlik Endeksi’nin 29 şirketi arasına girdi. 

Fairy markasının kalbi ailedir. Bizim için mutlu, sağlıklı ilişkileri beslemek ve büyütmek önceliktir. Biz ailenin yaşadığı evin merkezini mutfak olarak görüyoruz. Çünkü mutfak, yalnızca yemeklerin hazırlanıp pişirildiği değil, aynı zamanda yaşam derslerinin öğrenildiği ve anıların yaratıldığı yerdir. Ailelerin mutfağa yemek pişirmek için girdiklerinde, iştah açıcı, heyecan verici, etkileyici yemekler yaratmak için ilham duymaları bizi mutlu kılar. Biz Fairy olarak, gelecek kuşakların yemek pişirmeyi yalnızca yaşamak için yapılması gereken zorunlu bir iş değil, yaratıcılıklarını besleyen, keyifli ve hayattan zevk aldıkları bir dünya olarak görmelerini istiyoruz.     
İşte bu nedenle Fairy hızlı, kolay ve sorunsuz mutfak deneyimleri yaşatacak ürünler yaratarak, ailelerin değerli anların ve beraber geçirecekleri kaliteli zamanın tadını çıkarmalarına katkıda bulunmayı amaçlıyor.  

Major Sponsor

Güzelliğin hayatları değiştirme gücüne global olarak inanan L’Oréal; dünyanın dört bir yanındaki sonsuz çeşitlilikteki güzellik ihtiyaç ve arzularıyla buluşarak, tüm kadın ve erkeklere kalite, etkinlik ve güvenlik anlamında kozmetik inovasyonunun en iyisini sunmayı misyon edinmiştir. Merkezi ülkemizde bulunan L’Oréal Türkiye; “Tüketici Ürünleri”, “Lüks Ürünler”, “Profesyonel Ürünler” ve “Aktif Kozmetik” divizyonları altında 26 marka ve 1 fabrikası ile hizmet vermektedir ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sürdürülebilir inovasyonla tüketicilerini yenilikçi bir güzellik kavramıyla buluşturmaktadır.
Herkes için Güzellik misyonuyla Türkiye’de de kapsamlı Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri hayata geçiren L’Oréal Türkiye, aynı zamanda Global Sürdürülebilirlik Programı “Güzelliği Herkesle Paylaşmak” ile toplumlara ve çevreye fayda sağlayarak, hayatına değer katmaya devam ediyor.

80’den fazla ülkede ürünleri tüketilen Türkiye’nin uluslararası şirketi Anadolu Efes, pozitif etki planıyla önce sürdürülebilirlik diyor. Operasyonu olan ülkelerdeki fabrikalarının tüm iş süreçlerinde kaliteyi ve sürdürülebilirliği odak noktasına alan Anadolu Efes’in sürdürülebilirlik çalışmaları, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirlik temeli üzerinde yükseliyor. Günümüzde satış hacmi bakımından Avrupa’nın en büyük 6’ncı ve dünyanın 14’üncü bira şirketi konumundaki Anadolu Efes, toplumsal sürdürülebilirlik alanında bir yandan tarım ve turizm alanlarında sürdürülebilir modeller yaratarak yerel kalkınmaya destek oluyor, bir yandan da tiyatro, sinema, spor gibi alanlardaki çalışmalar ile sosyal ve kültürel gelişime katkı sağlıyor. Bu bakış açısı ile; 1976 yılından bu yana spora, 1982 yılından bu yana tarıma, 1988 yılından bu yana sinemaya, 1992 yılından bu yana tiyatroya ve 2007 yılından bu yana turizme destek oluyor. Çevresel sürdürülebilirlik alanında ise şirket bünyesinde ve operasyonlarda gerçekleştirdiği projelerle su kullanımı, enerji ve emisyon yönetimi ve ambalaj yönetimi gibi sürdürülebilir gelecek adına önemli konularda ciddi yol alıyor. Ayrıntılı bilgi için www.anadoluefes.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Dünyada her 3 otomobil lastiğinden 1’ini ve her 3 uçak lastiğinden 2’sini güçlendiren Kordsa, Amerika’dan Asya Pasifik’e kadar uzanan geniş bir coğrafyada operasyonlarını yürütmektedir. “Yaşamı Güçlendirme” misyonu ile lastik, kompozit ve inşaat güçlendirme teknolojileri geliştirmekte ve üretmektedir. Lastik güçlendirme teknolojileriyle sürtünme direncini azaltmakta, kompozit teknolojileriyle araçları hafifletmekte ve böylece yakıt tüketimini ve karbon emisyonunun azalmasına etki ederek gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya yaratmak için teknolojiler üretmektedir. 

Supporting Sponsorlar

Aydınlatma ürünleri, sistemleri ve hizmetlerinde dünya lideri Philips Aydınlatma (Euronext Amsterdam: LIGHT), iş dünyasına katma değer yaratan, zengin kullanıcı deneyimi sunan ve yaşam kalitesini artıran inovasyonları hayata geçirmektedir. Kurumlara ve tüketicilere yönelik hizmetleriyle şirket, evleri, binaları ve kentsel alanları dönüştüren Nesnelerin İnterneti teknolojileriyle aydınlatma sektörüne yön vermektedir. 2016 yılında 7,1 milyar Euro değerinde satış geliri eden Philips Aydınlatma, dünya genelinde 70’i aşkın ülkede 36.000 kişiyi istihdam etmektedir. Philips Aydınlatma ile ilgili haberlere ulaşmak için http://www.newsroom.lighting.philips.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’de hazır giyim ve moda sektörünün lider markalarından DeFacto, 2003 yılında kuruldu ve 2004 yılında ilk mağazasını açtı. Tasarım ürünlerine ek olarak inovasyon ve AR-GE yatırımları ile hayata geçirilen farklılaşmış ürün grupları ile kısa zamanda büyük beğeni toplayan DeFacto, yurtiçinde ve yurtdışında açtığı mağazalar ile perakende ağını genişletmeye devam etti.

Hazır yapı sektörüne kazandırdığı ilkleri ile sektörün öncülüğünü üstlenen, Türkiye’de ve 110’u aşkın farklı ülkede faaliyetlerini kesintisiz sürdüren Prefabrik Yapı A.Ş., ‘sürdürülebilirlik’ merkezinde çalışmalarına hızla devam etmektedir. İnovasyon çağında AR-GE & ÜR-GE faaliyetlerine büyük önem veren Prefabrik Yapı A.Ş.’nin temel ilkeleri arasında; sürdürülebilirlik ve teknolojik yenilikleri sektörüne kazındırmak yer almaktadır. Sıfır karbon salınımlı modüller ve kendi enerjisini üretebilen doğa dostu ekolojik yapılar sektöre kazandırdığı yenilikler arasından biri olarak ön plana çıkmaktadır. Gelecek nesillere yaşanılabilir alanlar sunmak; sürdürülebilir bir yaşam, sürdürülebilir yapılar, yenilenebilir enerji diyoruz.

Kurulduğu yıl olan 1973 tarihinden bu yana tüketicilerinin kaliteli tercihi olan ve gıda sektöründe liderliğini sürdüren PINAR, süt, et, su ürün gamında farklı tüketici ihtiyaçlarını karşılayan ürünlerle çok geniş ürün yelpazesine sahip bir markadır. Dünya trendlerini yakından takip eden PINAR, birçok ürün gamında liderliğini sürdürmektedir. PINAR gıda sektöründe Türkiye’yi ilklerle tanıştırmıştır.
PINAR, tüketici odaklı olarak çalışmalarını yönlendirerek ve sunduğu kaliteden asla taviz vermeyerek tüketicisine sonsuz güven vermektedir. Kurulduğundan bu yana tüketiciye sağlık, lezzet, yenilik kaynağı olan ürünler sunan Pınar, milyonlarca insan için nesiller boyu bir “Yaşam Pınarı” oldu. Bu yaşam pınarı, temelinde yatan üç ana unsura dayalı olarak doğdu, büyüdü, gelişti: “Sağlık, Lezzet ve Yenilik…”
Ekonomik, sosyal ve çevresel boyutların hayatımızda dengeli ve uzun vadeli devamlılığı olarak da tanımlanabilecek ve PINAR markasının geleneklerinde var olan sürdürülebilirlik, iş süreçlerimizin ana eksenidir. Gelecek nesillere olan sorumluluğunun bilincinde olan PINAR; kaynaklarını verimli kullanır ve tüm tasarruf fırsatlarını değerlendirmek için çalışırken, sanat ve spor alanlarında toplumsal katkı projelerini kesintisiz sürdürmektedir.

Metro Toptancı Market, 25 ülkede 750’den fazla mağaza ve Dünya çapında 100.000’den fazla çalışanıyla tüm dünyada 21 milyon profesyonel müşteriye hizmet veriyor. Profesyonellerin kendileri ve işyerleri için ihtiyaç duydukları 40.000 çeşit ürünü, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunan Metro, Türkiye’de 1990’dan bu yana faaliyet gösteriyor. Uygun fiyatlı, taze ve kaliteli on binlerce ürünü 20 şehirde 36 mağazasında satışa sunan Metro, gastronomi ekseninde yaptığı projelerle Türk Mutfak kültürüne ve değerlerine sahip çıkmak ve tüm ekosistemi de sürece dahil etmeyi amaçlıyor.

Temelleri 1953 yılında atılan Zorlu Holding, teknolojinin yaşamı ileri taşıma gücünü, DNA’sının yapı taşlarını oluşturan girişimcilik, inovasyon, teknoloji ve tasarım gibi değerleri sayesinde topluma sunarak insanların hayatını iyileştirme hayaline hayat vermeyi sürdürüyor.

Denizli’nin Babadağ ilçesinde bir tekstil tezgâhında başlayan hikâyemiz bugün “Tekstil’, ‘Tüketici Elektroniği, Beyaz Eşya ve Bilgi Teknolojileri’, ‘Enerji’, ‘Gayrimenkul’, ‘Madencilik ve Metalürji’ olmak üzere beş ana alandaki faaliyetlerimizle sürüyor.  

60’ı aşkın şirket, 28 bini aşkın çalışan ve 150’yi aşkın ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracatla Türkiye’nin en büyük beş holdinginden biri olarak, yaptığımız tüm işlerde ve ürettiğimiz tüm projelerde Türkiye için katma değer yaratmaya, toplum için sürdürülebilir ve kalıcı değerler üretmeye odaklanmış durumdayız. Gelecek nesillere olan sorumluluğumuzu ise; ekonomi, çevre, toplum ekseninde faaliyet ve projelerimize yansıtarak kurumsal değerlerimiz ve ilkelerimizle sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için çalışarak gösteriyoruz.

Türkiye’nin lider bal markası Balparmak, 1980 yılından bu yana dünyanın en mucizevi besini olan balın doğallığını ve saflığını korumak, onu kaliteli yaşamın vazgeçilmez bir unsuru haline getirmek ve böylece balın değerini hak ettiği en yüksek düzeye çıkarmak misyonuyla çalışıyor. Türkiye’nin bal ve diğer arı ürünleri alanında ilk ve tek, gıda alanında ise 8. Ar-Ge Merkezi’ne, aynı zamanda Avrupa’nın en kapsamlı dört eşdeğer bal ihtisas laboratuvarlarından birine sahip Balparmak, ürünlerin kovandan sofraya izlenebilir kalitesini en az 92 parametrede yapılan analizlerle güvence altına alıyor. Bal üretiminde kaliteyi sürdürülebilir kılan, toplum ve çevreyi odak noktasına alarak, iş ortakları ve tedarikçileri için de değer yaratan çalışmalara imza atan Balparmak, arıcılık mesleğinin sürdürülebilirliği kapsamında yıllardır Türkiye’nin pek çok ilinde arıcılık eğitimleri veriyor. Balda kalıntı analizi ve orijin tespit analizi, garanti bandı uygulaması, yörelere göre sınıflandırma, polen ve analiz raporlarının tüketicilerle paylaşımı, Apiterapi alanında günlük kullanıma uygun katma değerli ürünler gibi pek çok ilk ve yenilikte de Balparmak’ın imzası var.

Principal Sponsor
Premier Sponsorlar
Major Sponsorlar
Supporting Sponsorlar
Research Partners
Experience Hubs
Medya Sponsorlar
Katkıda Bulunanlar
Destekleyenler