Sponsorlar

Sustainable Brands’17 Istanbul, konferansın gerçekleşmesine katkıda bulunan tüm çözüm ortaklarına teşekkür eder!

Platin Sponsorlar

basf

BASF’de biz, sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz.Sürdürülebilirlik kavramını ekonomik, çevresel ve sosyal sorumluluk kapsamında ele alıyoruz. Bilim ve inovasyon aracılığıyla, hemen hemen her sektördeki müşterilerimizin, toplumun bugün ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı oluyoruz.

unilever

100 yılı aşkın süredir Türkiye için katma değer yaratan, 30’a yakın markasıyla Türkiye’de her 10 evden 9’unda ürünleriyle yer alan Unilever, sürdürülebilirliği işinin merkezine yerleştiriyor. 2010 yılında sürdürülebilir yaşamı olağan hale getirmek amacıyla uygulamaya koyduğu “Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı”, Unilever’in işini büyütürken, çevresel ayak izini azaltmayı ve pozitif sosyal etkisini artırmayı hedefliyor. Unilever sosyal ve çevresel bir amaca hizmet eden markalarını, “sürdürülebilir yaşamı destekleyen, değer yaratan markalar” olarak adlandırıyor ve herkes için daha parlak bir gelecek hedefiyle çalışıyor.

 

Altın Sponsor

ulker

1944 yılında temelleri atılan ve gıda sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olarak faaliyet gösteren Ülker, Türkiye’nin, toplumun sosyal gelişimine ve sürdürülebilirlik çalışmalarına her zaman duyarlı oldu. İşini yaparken mutlu etmeyi ve mutlu olmayı önemseyen Ülker, sürdürülebilirlik yaklaşımını iş yapış şeklinin merkezine yerleştirerek yeni nesillere mutlu yaşayabilecekleri bir dünya bırakmak için çalışıyor. Sürdürülebilirlik ilkelerini ve 2024 hedeflerini 2015 yılında açıklayan Ülker, çalışmalarını çevre, değer zinciri, inovasyon, çalışanlar, toplumsal sorumluluk ve liderlik ana başlıklarında yürütmeye başladı. Sürdürülebilirlik çalışmaları neticesinde, BIST (Borsa İstanbul) Sürdürülebilirlik Endeksi’nin 29 şirketi arasına girdi.

 

İletişim Sponsoru

vodafone

Gelirler bakımından dünyanın en büyük uluslararası mobil iletişim şirketlerinden biri olan Vodafone Grubu’nun bünyesinde yer alan Vodafone Türkiye, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun abone tanımına göre, hizmet sunduğu 20,9 milyon abonesiyle Türkiye’nin ikinci büyük mobil iletişim şirketi konumunda bulunuyor. Türkiye’nin ikinci en büyük uluslararası doğrudan yatırımı olan Vodafone Türkiye’nin 2006 yılından bu yana toplam yatırımları satın alma bedeli ve 3G lisans bedeli dahil 13 milyar TL’yi aştı. 2010’da Borusan Telekom’u bünyesine katan Vodafone Türkiye, 2011’de de Türkiye’nin en büyük alternatif telekom operatörlerinden Koç.net’i bünyesine dâhil etti. Abonelerine mobil ses, sabit ses, mobil internet, ADSL ve fiber hizmetleriyle “komple iletişim çağı”nı yaşatan Vodafone Türkiye, yaklaşık 3.300’ü aşkın çalışan kadrosu, 1.200’ü aşkın perakende mağazası, ekosisteminde bulunan 47.000 kişilik paydaş ailesiyle faaliyet gösteriyor.

 

Gümüş Sponsorlar

loreal

100 yılı aşın süredir sektöre hizmet veren kozmetik devi L’Oréal kendini tek bir alana adamıştır: Güzellik L’Oréal 2013 yılında yayınladığı “Güzelliği Herkesle Paylaşmak” isimli sürdürülebilirlik programıyla tüm grup üzerinde etkili olan yüksek beklentili sürdürülebilir gelişim hedeflerini belirlemiştir. Program L’Oréal’in 2020 için planladığı sürdürülebilirlik taahhütlerini kurumun değer zinciriyle birleştirerek sürdürülebilir Yenilik, Sürdürülebilir Üretim, Sürdürülebilir Yaşam ve Sürdürülebilir Gelişim isimli dört başlık altında detaylandırmıştır.30 senedir Türkiye’de hizmet veren L’Oréal Türkiye’de bulunan 22 markası ve 1 fabrikasıyla yerel markalara da yatırım yaparak sektöre ve ekonomiye daha fazla değer katmaktadır.

schneider electric

Enerji yönetimi ve otomasyon alanında global uzman olan Schneider Electric, 100’den fazla ülkede 144.000 çalışanıyla enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde yönetilmesini sağlamaktadır. Bu amaçla, en basit anahtar prizden en karmaşık otomasyon sistemlerine kadar çözüm ve yazılım hizmetleri sunan şirket, müşterileri için enerjiyi daha verimli kullanma yöntemleri geliştirmektedir. 2015 yılında 25 milyar Euro tutarında gelir elde eden Schneider Electric, geliştirdiği teknolojilerle endüstrilere yön vermekte,  şehirleri akıllı hale dönüştürerek bireylerin ve kurumların hayatına değer katmaktadır.  Schneider Electric’te buna ‘Life is on’ denir.

 

Bronz Sponsorlar

Tofas

1968 yılında kurulan ve 1971 yılında üretime başlayan Tofaş, Türkiye’nin hem binek otomobil hem de hafif ticari araç üreten tek otomotiv şirketidir. Koç Holding ve Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ortaklığındaki Tofaş, yılda 450 bin araçlık üretim kapasitesi ve 10.000’i aşkın çalışanı ile Türkiye’nin beşinci büyük sanayi kuruluşudur. Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA) dünyadaki üç stratejik üretim merkezinden biri olan Tofaş, aynı zamanda grubun Avrupa’daki ikinci büyük Ar-Ge merkezi konumundadır.

Philips

Aydınlatma ürünleri, sistemleri ve hizmetlerinde dünya lideri Philips Aydınlatma (Euronext Amsterdam: LIGHT), iş dünyasına katma değer yaratan, zengin kullanıcı deneyimi sunan ve yaşam kalitesini artıran inovasyonları hayata geçirmektedir. Kurumlara ve tüketicilere yönelik hizmetleriyle şirket, evleri, binaları ve kentsel alanları dönüştüren Nesnelerin İnterneti teknolojileriyle aydınlatma sektörüne yön vermektedir. 2016 yılında 7,1 milyar Euro değerinde satış geliri eden Philips Aydınlatma, dünya genelinde 70’i aşkın ülkede 36.000 kişiyi istihdam etmektedir.

Panasonic

Sürdürülebilir, aydınlık bir gelecek için, yeni nesil teknolojiler ve ürünler… VİKO by Panasonic, İstanbul Sancaktepe′de 56.000 metrekare kapalı alana sahip Türkiye′nin sektöründeki en büyüğü olarak tanımlanan endüstriyel tesislerinde elektrik enerjisinin aktarılması, kullanılması ve daha kolay sunumu amacıyla çözümler üretmektedir. VİKO markasının doğuşu 1966 yılına dayanmakta olup, 2014 yılı Mart ayından itibaren Dünya Teknoloji Devi Panasonic Corporation′un dört grup şirketinden birisi olan Eco Solutions′a bağlı olarak faaliyetlerini yürütmektedir.

Prefabrik Yapi

Hazır yapı sektörüne kazandırdığı ilkleri ile sektörün öncülüğünü üstlenen, Türkiye’de ve 100’ü aşkın ülkede faaliyetlerini devam ettiren Prefabrik Yapı A.Ş., ‘sürdürülebilirlik’ merkezinde çalışmalarına hızla devam etmektedir. İnovasyon çağında AR-GE & ÜR-GE faaliyetlerine büyük önem veren Prefabrik Yapı A.Ş.’nin temel ilkeleri arasında; sürdürülebilirlik ve teknolojik yenilik yer almaktadır. Sıfır karbon salınımlı modüller ve kendi enerjisini üretebilen doğa dostu ekolojik yapılar sektöre kazandırdığı yenilikler arasında ön plana çıkmaktadır. Gelecek nesillere yaşanılabilir alanlar sunarak; sürdürülebilir bir yaşam, sürdürülebilir yapılar diyoruz.

Pinar

Kurulduğu yıl olan 1973 tarihinden bu yana tüketicilerinin kaliteli tercihi olan ve gıda sektöründe liderliğini sürdüren PINAR, süt, et, su ürün gamında farklı tüketici ihtiyaçlarını karşılayan ürünlerle çok geniş ürün yelpazesine sahip bir markadır. Dünya trendlerini yakından takip eden PINAR, birçok ürün gamında liderliğini sürdürmektedir. PINAR gıda sektöründe Türkiye’yi ilklerle tanıştırmıştır.