Nusret Kayhan Apaydın

1983 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Nusret Kayhan Apaydın, iş yaşamına aynı yıl Ortadoğu Rulman Sanayi’de Üretim Planlama Uzmanı olarak başladı.

1987 yılında katıldığı Tusaş Motor Sanayi’de F16 projesinde Malzeme Direktörü olarak görev yaptı. General Electric ile ortak girişim olarak hayata geçirilen proje kapsamında ABD’de özel eğitimler aldı.

1991 yılında bir İsviçre şirketi olan Hüni Deri Makineleri AŞ’de Fabrika Müdürü olarak görev alarak İstanbul’daki iş yaşamına devam etti

1996 yılında ise İstanbul Memorial Sağlık Yatırımları AŞ’de kurucu genel müdür olarak görev üstlendi. 2000 yılında hizmete açılan İstanbul Memorial Hastanesi’nde Türkiye’de ilk kez JCI Accreditation belgesinin alınmasına tanıklık etti.

2002 yılında Ülker Grubu’na geçiş yapan Apaydın, Bizim Toplu Tüketim AŞ’de ve  Ülker Golf şirketlerinde 2009 yılına kadar Genel Müdürlük görevleri yürüttü.

31 yıllık iş yaşamında üretimden hizmete birçok alanda farklı deneyimler yaşayan Apaydın, 1996 yılında başlayan kariyerini 2010 yılından bu yana VİKO’da sürdürmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Nusret Kayhan Apaydın okumak, spor yapmak ve ailesi ile zaman geçirmekten hoşlanmaktadır. Resim yapmak, enstrüman çalmak, Galatasaray ve kedisi ise özel hobileri arasındadır.


Related Sessions

View full schedule