Hatice Yentürk

Türk Hava Yolları

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Direktörü

 

Seksenlerde bir ilkbahar günü dünyaya gözlerini açtı. Liseyi bitirene kadar yeşil Bursa’da yeşerdiyse de; Kıbrıs, İstanbul, Viyana ve Paris’te aldığı yabancı dil, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri sırasında grilere boyandı. Bunda okuduğu Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünün payı büyük.
 
Neyse ki üniversite sonrasında İstanbul’a yerleşti ve hayat tekrar tüm renkleriyle içine dolmaya başladı. Dahası 70 kadar ülke gezdi ve buralarda yüzlerce projede, binlerce çocuğa dokundu.
 
Tüm renklerin toplamı olan siyah gibi, Afrika da onun için hayatın tüm renklerinin toplamı oldu. Her kayboluşunda yolunu orada buldu. O yüzden, iç yolculuğu da dış yolculuğu kadar Afrika’dan geçtiği için, ilk kitabını Afrikalı bir fil ve Afrikalı bir çocuğun yolculuğu üzerine yazdı.
 
Hâlen Türk Hava Yolları’nın Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerini yönetiyor, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Etik ve Sosyal Girişimcilik dersleri veriyor, bir yandan da çocuklara gülücük dolu kitaplar yazıyor ve mutlu insanlara sahip bir dünyada yaşayıp yaşlanmanın hayalini kuruyor.

Related Sessions

View full schedule