Ahmet Bozer

Coca-Cola Hellenic ve Hepsiburada

Yönetim Kurulu Üyesi

 

Ahmet Bozer, Mart 2016’da emekli olana kadar The Coca-Cola Company’nin Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış ve 1 Ocak 2013’ten beri Coca-Cola International’ın Başkanı olarak görev yapmaktadır. Bu pozisyonda, Kuzey Amerika dışındaki tüm birimlerden sorumluydu.

Kariyerine 1983 yılında DeVry Teknoloji Enstitüsünde Yardımcı Doçent olarak başlayan Bozer, 1985 yılında Atlanta’daki denetim firması Coopers & Lybrand’a katılarak çeşitli denetim, danışmanlık ve yönetim rolleri üstlendi.

1990 yılında The Coca-Cola Company’ye Atlanta’da Mali Kontrol Müdürü olarak katıldı ve 1992’de yerinde Finans Müdürü olarak yerken Türkiye’ye taşındı. 1994 yılında Coca-Cola Bottlers Türkiye Finans Direktörü olarak katıldı ve 1998 yılında şişeleme kısmının genel müdürlüğünü üstlendi.

2000 yılında Avrasya Bölümü Başkanı olarak The Coca-Cola Company’ye tekrar katıldı. 2000’den 2012’ye kadar Bozer’in sorumlulukları Afrika, Hindistan, Rusya, Ortadoğu ve Avrasya da dahil olmak üzere Avrasya ve Afrika Grubu Başkanı olarak 9 ülkenin coğrafi alanından 90’a yükselmiştir.

The Coca-Cola Türkiye Yaşam Plus Vakfı’nın kurucu üyesi olan Bozer, daha önce Brezilya-ABD, ABD-Pakistan ve ABD-Türkiye iş konseyleri de dahil olmak üzere çeşitli ticaret konseylerinin başında bulundu. 2013 yılında Ahmet Bozer, Uluslararası Anlayış Ticareti Konseyi (BCIU) Başkanlığına getirildi ve 2016 yılına kadar bu kapasitede görev yaptı. Halen, Robinson College Danışmanlık Kurulu Üyesi Gürcistan’da bulunan Amerikan Türk Dostluk Konseyi Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Emekliliğini takiben, Ahmet Bozer, dünyada çeşitli iş rolleri üstlendi. Coca-Cola Helenic’in Yönetim Kurulu üyesi ve Hepsi Burada’da Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Gençlik gelişimi Bozer’in en büyük önceliğidir ve bu amaçla bu alanda çeşitli girişimlerde bulunmaktadır.

Ahmet Bozer, ABD, Georgia State Üniversitesi’nden İşletme Bilgi Sistemleri’nde Yüksek Lisans, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde İşletme Bölümü’nde Lisans derecesine sahiptir.


Related Sessions

View full schedule